Strona głównaAktualnościGłosujemy w BO na projekt nr 100 – Zadaszenie przystanków autobusowych – wiaty

Głosujemy w BO na projekt nr 100 – Zadaszenie przystanków autobusowych – wiaty

BO-projekt-nr-100-wiaty-przystankowe

Cel: 200 000,00 zł
Nr projektu: 100
Rodzaj projektu:
 Projekt ogólnomiejski
Nazwa projektu: Zadaszenie przystanków autobusowych – wiaty

Proponujemy postawienie lekkich, dwusłupkowych wiat przystankowych (dach i tylna ściana) na przystankach autobusowych zlokalizowanych w szczególnie przewiewnych miejscach południowych dzielnic Krakowa, chroniących pasażerów przed opadami atmosferycznymi i wiatrem. Wiaty można ustawić w świetle chodnika, aby nie utrudniały ruchu pieszego (z reguły w tych miejscach nie ma odpowiedniej ilości powierzchni na ustawienie pełnych wiat przystankowych), ale zapewniały podstawowy komfort podróżnym w trakcie oczekiwania na autobus MPK. Wiaty są zlokalizowane w miejscach zwiększonego ruchu pasażerskiego.

Celem projektu jest zapewnienie większego komfortu w trakcie oczekiwania na środek komunikacji miejskiej (autobus MPK) w osiedlach oddalonych od centrum Krakowa. Perspektywa oczekiwania na autobus na przystanku bez zadaszenia często powoduje, że mieszkańcy jako środek komunikacji wybierają własny samochód, aby nie oczekiwać na autobus podczas złej pogody.

W świetle narastającego zagrożenia smogowego każdy sposób na poprawienie warunków podróży może przyciągnąć nowych pasażerów, a tym samym ograniczyć ilość samochodów osobowych. Ograniczenie ilości samochodów prywatnych na rzecz komunikacji zbiorowej poprawi komfort życia wszystkich mieszkańców Krakowa. Atrakcyjność projektu oprócz ograniczenia smogu na terenie całego miasta, to także relatywnie niewielki jednorazowy koszt, który rozłoży się na wiele lat funkcjonowania przystanków.

Lokalizacja wiat

Główna lokalizacja: Kraków, Polska

Dodatkowe lokalizacje: ul. Chałubińskiego (skrzyżowanie z ul. Kąpielową), ul. Merkuriusza Polskiego (koło Lewiatana), ul. Sawiczewskich (skrzyżowanie z ul. Podgórki), ul. Sawiczewskich (na wysokości posesji nr 30 A), ul. H. Niewodniczańskiego (koło Cmentarza Parafialnego Wróblowice), ul. J. Kuryłowicza (koło skrzyżowania z ul. Nad Fosą), ul. Matematyków Krakowskich (koło posesji nr 98), ul. Niebieska (koło Hali Sportowej), ul. W. Taklińskiego 5. Dopuszcza się możliwość zamiennych lokalizacji w przypadku ewentualnych trudności związanych z posadowieniem wiat w w/w miejscach.

Jeśli projekt odniesie sukces, w kolejnych latach będziemy wnioskować o wiaty w kolejnych lokalizacjach. Oczywiście liczymy na wsparcie mieszkańców wszystkich zainteresowanych osiedli.

Głosujemy na Otwart
Zakończenie sezonu

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ