Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówAkcja „Zima w szkole” to ferie z przygodą

Akcja „Zima w szkole” to ferie z przygodą

W ramach akcji „Zima w szkole 2020” samorządowe szkoły podstawowe przygotowały dla najmłodszych krakowian, którzy spędzą ferie w mieście, bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania, a także dających możliwość odpoczynku przed kolejnym semestrem nauki. Ferie w Małopolsce trwają od 27 stycznia do 7 lutego.

W tegorocznej akcji „Zima w szkole” weźmie udział 67 szkół podstawowych, w tym 3 specjalne. W szkołach będą się odbywały różnorodne zajęcia i warsztaty – m.in. plastyczne, muzyczne, komputerowe, językowe i sportowe. Zorganizowane zostaną także spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zajęcia w terenie – wyjścia do kina, teatru, muzeum, Laserparku, Parku Trampolin, Klockolandu, GoKidz, Fabryki Czekolady, Pizza Sigma, na lodowisko, basen czy kręgle. Jak co roku, szkoły zorganizują także spacery po Krakowie.

Średnia liczba dzieci zgłoszonych do udziału akcji to ponad 1,7 tys. Przewidywany koszt akcji wynosi 449 500,00 zł.

W ramach akcji miasto zapewnia dzieciom bezpłatną opiekę, tj. finansuje wynagrodzenie kierownika wypoczynku oraz wychowawców i opiekunów. Pozostałe wydatki związane np. z wyjściem na basen, do kina, teatru czy przejazdami po Krakowie pokrywają rodzice uczestników.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na zajęcia, powinni udać się bezpośrednio do organizatora, czyli dyrektora szkoły, która organizuje wypoczynek.

Wykaz szkół biorących udział w akcji „Zima w szkole” [pdf]

Źródło: Magiczny Kraków
fot. pixabay.com

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Sprawdź, jakie atra
Kwalifikacja wojskow
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ