Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówGłosujemy, bo warto! Ruszył budżet obywatelski

Głosujemy, bo warto! Ruszył budżet obywatelski

Można już głosować na projekty zgłoszone w IX edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają dwa tygodnie – do 14 października, aby wybrać najciekawsze projekty miejskie i dzielnicowe.

W tym roku można głosować na 558 projektów, w tym 93 to wnioski ogólnomiejskie oraz 465 dzielnicowe. Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można głosować na sześć różnych projektów. Trzy głosy przypadają na projekty dzielnicowe (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na projekty ogólnomiejskie.

Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Lista projektów znajduje się tutaj [pdf] lub na stronie budzet.krakow.pl.

Warto głosować, bo takie projekty zmieniają miasto i nasze najbliższe otoczenie. Wzmacniają też relacje sąsiedzkie, integrują społeczności z różnych kręgów kulturowo-językowych oraz aktywizują mieszkańców w wielu dziedzinach sportowych.

Jak głosować?

Głosować można elektronicznie lub osobiście, wypełniając kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania. Punkty do głosowania będą w każdej dzielnicy. To, gdzie się znajdują, a także w jakich dniach i godzinach będą czynne, można sprawdzić tutaj [pdf].

Aby zagłosować elektronicznie, należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają: datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS.

Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące, podając adres e-mail oraz hasło.

Szczegółowa instrukcja jak założyć konto i jak głosować elektronicznie dostępna jest tutaj [pdf].

Zwycięskie zadania zostaną ogłoszone 7 listopada.

Źródło: KrakówPL
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Konsultacje w sprawi
Uważaj na dziki w m
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ