Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówOpłata klimatyczna i gotówką w automatach – interpelacje

Opłata klimatyczna i gotówką w automatach – interpelacje

Radny Józef Jałocha interpeluje w sprawie przebudowy ul. Podgórki oraz ul. Miarowej, a także apeluje o pozostawienie możliwości płacenia gotówką w automatach biletowych w tramwajach i autobusach. Radny Łukasz Wantuch rozważa wprowadzenie opłaty klimatycznej w Krakowie.

– Jako jedyne miasto w Polsce mamy zakaz palenia węglem i drewnem. Jakość powietrza poprawiła się ogromnie – pisze w interpelacji radny Łukasz Wantuch i zastanawia się, czy miasto nie powinno przywrócić opłaty klimatycznej.

Radny Józef Jałocha złożył do prezydenta szereg pytań dotyczących zadania pn. Przebudowa ul. Podgórki od ul. Soboniowickiej do ul. Miarowej oraz ul. Miarowej wraz z budową kanalizacji opadowej. Radny chce wiedzieć m.in. dlaczego przebudowa ul. Podgórki ma się rozpocząć od ul. Soboniowickiej, a nie od jej początku, czyli ul. Cechowej. Radny pyta też, jaka jest proponowana długość przebudowy ul. Miarowej. Zwraca również uwagę, że mieszkańcy zostali powiadomieni o możliwości budowy kanalizacji sanitarnej, ale nie zostali poinformowani o proponowanej przebudowie ul. Podgórki i Miarowej.

Radny Jałocha interpeluje także w sprawie poszerzenia ul. Podgórki, od ul. Soboniowickiej do ul. Wyrwy. Radny informuje o pracach wykonanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa polegających na poszerzeniu ul. Podgórki na terenach prywatnych działek (wg map MSIP BIP). – Część właścicieli nie zgodziła się na poszerzenie. Proszę, aby służby prezydenta sprawdziły stan prawny wszystkich działek od ul. Soboniowickiej do ul. Wyrwy – apeluje radny. Po stwierdzeniu, że działki faktycznie należą do osób fizycznych, radny wnioskuje by Wydział Skarbu przystąpił do ich wykupu za zgodą właścicieli.

Ostatnia interpelacja radnego Józefa Jałochy dotyczy pozostawienia możliwości zakupu biletów za gotówkę w automatach biletowych, w tramwajach i autobusach. Radny zauważa, że brak takiej możliwości uderza w seniorów, turystów i osoby, które nie używają kart płatniczych i aplikacji. Wg radnego wpłynie to także na dochody Miasta oraz zmianę zachowania pasażerów, którzy przesiądą się do samochodów.

Źródło: KrakówPL
fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

Czy będzie dostęp
VII Ogólnopolskie S
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ