Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówRuszył nowy serwis internetowy dla przedsiębiorców

Ruszył nowy serwis internetowy dla przedsiębiorców

Od początku maja Miasto Kraków uruchomiło kolejną usługę, której celem jest poprawa współpracy i komunikacji na linii urząd – mieszkaniec/przedsiębiorca. To nowa multimedialna odsłona dotychczas funkcjonującej strony internetowej Punktu Obsługi Przedsiębiorcy Wydziału Spraw Administracyjnych UMK.

Pod adresem business.krakow.pl/pop można za jej pośrednictwem dokonać wszystkich czynności ewidencyjnych w CEIDG, utworzyć własny profil zaufany, zarezerwować termin wizyty czy skorzystać z wyszukiwarki procedur administracyjnych niezbędnych w prowadzeniu własnej firmy. Prostota, ciekawa grafika,  funkcjonalność i użytkowość to niewątpliwe atuty nowej strony, które powinny ułatwić klientom UMK posługiwanie się elektronicznymi środkami komunikacji.

Jednocześnie na nowej stronie POP zostało uruchomione pionierskie rozwiązanie – wirtualny urzędnik. To innowacyjne narzędzie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, pozwalające na intuicyjne wyszukiwanie informacji z zakresu obsługi przedsiębiorcy, w tym zakładania własnej działalności gospodarczej. Istotną korzyścią oferowaną przez wirtualnego urzędnika jest łatwość i szybkość w dotarciu do poszukiwanych informacji oraz dostępność usługi 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Pomysł uruchomienia wirtualnego urzędnika pojawił się rok temu, kiedy to podczas prac nad opracowaniem nowej Strategii Rozwoju Krakowa w perspektywie do 2030 roku Kraków zorganizował w dniach 18-20 marca pierwszy hackathon miejski „KrackHack”, angażujący potencjał i kreatywność głównie młodych krakowian. Było to duże wydarzenie o charakterze innowacyjnym, skupiający przedstawicieli różnych środowisk, w tym między innymi przedstawicieli uczelni wyższych, NGO, biznesu, środowisk start-up’owych i mieszkańców.

Zwycięski projekt o nazwie „KRKbot”, wykorzystujący nowe technologie informatyczne i sztuczną inteligencję, pozwalający komunikować się administracji z mieszkańcami, został wpisany do Strategii Rozwoju Krakowa 2030.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. UMK

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Potwierdzenie woli u
Porozmawiajmy o nowe
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.