Strona głównaAktualnościInstytucjeMuzeum Spraw WojskowychNowa wystawa poświęcona Wojsku Polskiemu w Dwudziestoleciu Międzywojennym

Nowa wystawa poświęcona Wojsku Polskiemu w Dwudziestoleciu Międzywojennym

Jedną z wielu niespodzianek przygotowanych dla zwiedzających przez Muzeum Spraw Wojskowych, jest otwarta 11 listopada wystawa poświęcona Wojsku Polskiemu w Dwudziestoleciu Międzywojennym. Niestety jest ona chwilowo niedostępna dla naszych gości, ale jesteśmy przekonani, że już wkrótce będziemy mogli ją Państwu zaprezentować.

Ekspozycja obejmuje trzy dioramy oparte na pełnowymiarowych manekinach oraz autentycznym umundurowaniu, uzbrojeniu i wyposażeniu Wojska Polskiego.  Pierwsza z nich to drużyna przeciwlotniczego karabinu maszynowego na stanowisku bojowym, druga pokazuje scenę z ćwiczeń poligonowych żołnierzy WP, gdzie elementem centralnym jest podwoda wojskowa oraz żołnierze WP podczas porannych przygotowań do dziennych zadań. Ostatnią dioramą jest wojskowy szpital polowy podczas pracy, którego centralnym elementem jest operowany przez zespół medyczny ranny żołnierz WP.

Należy podkreślić, że większość eksponatów to rzeczy autentyczne, często bardzo rzadkie na rynku kolekcjonerskim w Polsce. Całość została wykonana dzięki wsparciu Wydz. Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, INSTALOWI Kraków oraz pracy wolontariuszy. Koncepcję wystawy opracował Robert Angowski z Krakowskiej Filmowej Grupy Rekonstrukcyjnej.

Wystawa_poswiecona_Wojsku_Polskiemu_w_Dwudziestoleciu_Miedzywojennym (1)

Wystawa_poswiecona_Wojsku_Polskiemu_w_Dwudziestoleciu_Miedzywojennym (2)

16x9_Wystawa_poswiecona_Wojsku_Polskiemu_w_Dwudziestoleciu_Miedzywojennym (3)

Przetarg na koncepcj
Życzenia świątecz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ