Strona głównaAktualnościOgólnePlan rozwoju dla osiedla Uzdrowisko Swoszowice

Plan rozwoju dla osiedla Uzdrowisko Swoszowice

Plan rozwoju dla osiedla Uzdrowisko Swoszowice / fot. Elżbieta Ćwik

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Krakowa, radni zapoznali się projektem uchwały w sprawie kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie realizacji „Planu rozwoju dla osiedla Uzdrowisko Swoszowice”. Trzeba przypomnieć, że poprzedni dokument stanowiący „Plan Rozwoju dla Osiedla Uzdrowisko Swoszowice” przyjęty Uchwałą Nr LXXIV/952/09 Rady Miasta Krakowa był realizowany w latach 2009-2013, w związku z tym konieczne jest sporządzenie planu rozwoju na kolejne lata.

Jak wygląda plan?

Plan wyznacza założenia Miasta Krakowa w zakresie rozwoju i utrzymania uzdrowiska Swoszowice, lecznictwa uzdrowiskowego, a także zawiera informacje na temat zadań, które mają na celu zachowanie warunków uzdrowiska, dalszą poprawę warunków zamieszkania i działania na jego terenie. Działania określone w planie są przewidziane do realizacji w latach 2016-2020. W ten sposób Kraków chce zwiększyć atrakcyjność turystyczną i leczniczą uzdrowiska Swoszowice – jedynego w Polsce i jednego z niewielu w Europie uzdrowiska, które funkcjonuje na obszarze dużej aglomeracji miejskiej.

Co ciekawe założenia planu nie były konsultowane ani nie były wcześniej przedstawione mieszkańcom osiedla uzdrowiskowego Swoszowice. Wszystkie dyskusje, które poprzedzały przygotowanie w/w planu, zostały przedstawione Radnym Miasta Krakowa i odbywały się w kręgach specjalistów od lecznictwa uzdrowiskowego oraz urzędników.

To przykre, że mieszkańcy osiedla potraktowani zostali jako osoby nie mające prawa głosu do rozmów o przyszłości ich miejsca na ziemi szczególnie, że w Krakowie odbywa się szereg spotkań dotyczących dalszych perspektyw funkcjonowania Dzielnic. Można wiec zadać sobie pytanie, czy mieszkańcy są traktowani poważnie, czy też uważa się ich za pozbawionych prawa do dyskusji. Na to pytanie proszę odpowiedzieć sobie samemu…

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Rekrutacja do Szkoł
Czwartkowy trening b

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ