Strona głównaAktualnościOgólneProgram tworzenia infrastruktury dla Swoszowic dyskutowany dzisiaj w Radzie Dzielnicy X

Program tworzenia infrastruktury dla Swoszowic dyskutowany dzisiaj w Radzie Dzielnicy X

Dzisiejsze spotkanie w Radzie Dzielnicy X Swoszowice zgromadziło, oprócz członków Komisji Infrastruktury oraz dyr. Andrzeja Łazęckiego i dr Stanisława Rybickiego (z ramienia UMK), kilkunastu mieszkańców os. Swoszowice i osiedli ościennych.

Otrzymaliśmy informacje i wyjaśnienia w sprawie proponowanego „Programu tworzenia i ulepszania infrastruktury dla osiedla Uzdrowisko Swoszowice”. Okazało się, że do Wydziału UMK zajmującego się tą sprawą, wpłynęło zaledwie kilka wniosków związanych z programem. Wynikło to z braku przekazu informacji na linii Rada Dzielnicy – Mieszkańcy.

Dzięki przychylnemu stanowisku dyr. Łazęckiego udało się termin składania wniosków przedłużyć do 15 grudnia. Wnioski należy kierować do Rady Dzielnicy dowolną drogą. Panowie z UMK oraz radny Bania uzmysłowili mieszkańcom trudności związane z budową infrastruktury na terenie Swoszowic. Problemy własnościowe w wielu miejscach uniemożliwiają wszelkie działania.

Zgodne z aktualnie obowiązującym prawem, Miasto nie może wchodzić z budową np. kanalizacji na prywatny teren, a niektóre ulice są „prywatne”. Mieszkańcy muszą najpierw załatwić sprawy własnościowe, a potem udostępnić teren… miastu. W sumie perspektywy dla kilku ulic są marne, chociaż plany UMK wobec nich są optymistyczne. Wspólnie ustalono, że po otrzymaniu od mieszkańców kolejnych propozycji, odbędzie się następne spotkanie.

Halowe Mistrzostwa P
Kiermasz Bożonarodz

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ