Bieg Swoszowicki

Bieg Swoszowicki ITMBW Kraków

Bieg Swoszowicki, rozgrywany w Krakowie na terenie dzielnicy X Swoszowice, jest jednym z największych wydarzeń sportowych w Małopolsce. Jego siódma edycja odbędzie się 26 maja 2019 roku. W 2017 roku w biegu wzięło udział blisko 1 000 osób, natomiast w 2018 r. blisko 1 100 osób.

Uczestnicy zawodów mają do wyboru dystanse: 10 km (Bieg główny), 5 km (Swoszowicka piątka) oraz Rodzinną milę o długości 1,6 km, w której mogą wziąć udział całe rodziny. W ramach wydarzenia rozgrywane zostaną także biegi dla dzieci, na dystansach od 50m, 100m, 200 i 300m. Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się „Rodzinna mila”.

Partnerem głównym wydarzenia jest Rada dzielnicy X Swoszowice pod której to siedzibę w 2018 r. zawitał bieg. Bieg Swoszowicki podczas pierwszych pięciu edycji rozgrywany był na terenie osiedla Swoszowice. Jednak w 2018 roku, ze względu na rewitalizację Parku zdrojowego Uzdrowiska Swoszowice, wydarzenie zostało przeniesione na teren sąsiedniego osiedla Opatkowice. Start i meta Biegu Swoszowickiego ulokowana została obok obiektu Osiedlowego Stowarzyszenia Sportowego Opatkowianka przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 w Krakowie.

Bieg w latach 2013-14 rozgrywany był wyłącznie na dystansie 5 km i 1,6 km po parkowych alejkach Uzdrowiska Swoszowice ze startem i metą na stadionie WLKS Krakus Swoszowice. W roku 2015 po raz pierwszy zdecydowano się wprowadzić nowy bieg uliczny na atrakcyjnej trasie o dystansie 10 km, prowadzącej ze Swoszowic, aż do Gminy Mogilany. Rozegrano wówczas także Akademickie Mistrzostwa Krakowa, co wpłynęło na znaczny wzrost frekwencji.

Regulamin 7. Biegu Swoszowickiego

The post Bieg Swoszowicki appeared first on ITMBW.

Zbiórka dla podopie
Park Doliny Wilgi i
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.