Strona głównaAktualnościSpotkanie dot. ul. Myślenickiej 05-06-2019 – podsumowanie

Spotkanie dot. ul. Myślenickiej 05-06-2019 – podsumowanie

05 czerwca 2019 r. odbyło się zapowiedziane spotkanie mieszkańców oraz władz Krakowa, przedstawiciela wykonawcy, projektanta, MPWiK, ZDM, radnych miasta i dzielnicy X Swoszowice. Było ono bardzo potrzebne, aby, jak słusznie stwierdził organizator Michał Starobrat, poinformować mieszkańców o aktualnym stanie inwestycji. Brak bieżących wiadomości o bieżących i przyszłych działaniach na placu budowy to jedna z największych bolączek.

Dowiedzieliśmy się kilku rzeczy, z których najważniejsza to przesunięcie zakończenia prac na grudzień 2020. Szczególne utrudnienia czekają mieszkańców IV etapu, tj. między ulicami Sawiczewskich a Krzyżańskiego. Odcinek II powinien być zakończony w lipcu, a III przed końcem wakacji.

Z wypowiedzi mieszkańców wynika, że na zakończonym etapie I jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia, mniej lub bardziej drobnych, ale ważnych dla mieszkańców. Niejednokrotnie wychodzą one poza projekt, stąd ich realizacja wymaga dodatkowych funduszy. Mocno zabrzmiał apel radnego Artur Markiewicz skierowany do Zastępcy Prezydenta Andrzeja Kuliga właśnie o dodatkowe pieniądze, które zapewnią mieszkańcom przywrócenie stanu posesji sprzed remontu.

Jak zgodzili się wszyscy zebrani problem uciążliwości i przedłużania remontu wynika z nieprecyzyjnego projektu wymagającego wielu poprawek w trakcie prowadzenia prac. Niestety dzisiaj niewiele można zrobić oprócz kontynuowania prac, wprowadzania poprawek i zmian. Z-ca Dyrektora ZDMK Janina Pokrywa zadeklarowała, że na stronie internetowej ZDMK powstanie zakładka, gdzie będzie można znaleźć cotygodniowy raport ze stanu robót. Miłym gestem ze strony Zastępcy Prezydenta Andrzeja Kuliga były przeprosiny skierowane do mieszkańców za doskwierające nam uciążliwości i problemy życia codziennego wynikające z prowadzonych prac.

Dziękujemy Michał Starobrat za zorganizowanie spotkania i jego sprawne przeprowadzenie.

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ