Przebudowa ulicy Myślenickiej

Fatum nad Myślenicką? / fot. EĆ

Już za kilka tygodni w rejonie ulicy Myślenickiej zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu, będzie ona związana z rozpoczęciem jej przebudowy (2,5 km odcinek). Prace potrwają do końca 2019 roku. Będzie ona przebudowywana w czterech etapach: od ronda A. Pamuły do Merkuriusza Polskiego oraz skrzyżowanie ul. Myślenickiej z ul.  H. Niewodniczańskiego (etap I), od Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko (etap II), od ul. Szybisko do ul. J. i F. Sawiczewskich (etap III), od ul. J. i F.Sawiczewskich do końca ul. Myślenickiej (etap IV).

Ulica Myślenicka zostanie poszerzona na całej długości, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie dodatkowego brukowanego pasa pośrodku jezdni, który będzie miał na celu uspokojenie ruchu na niej. Pojawią się chodniki i przystanki.

W trakcie prowadzonych prac dojazd mieszkańców do posesji będzie zachowany. Już niebawem zaczną obowiązywać tam lokalne zwężania związane z przygotowaniem pobocza pod inwestycję.

Mieszkańcy Swoszowic od lat zabiegali o remont ulicy. W ciągu ostatnich 7 lat, czyli od momentu, gdy pojawił się pomysł modernizacji ulicy Myślenickiej w okolicy doszło do 164 zdarzeń drogowych. Zginęła 1 osoba, 12 zostało  ciężko rannych.

 

 

MAPA MYŚLENICKA

Źródło: ZIKiT
fot. ZIKiT / SPI

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Jan Dubaj - Motywy p
Rekrutacja 2018/2019
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ

PARTNERZY