Strona głównaAktualnościSportWLKS KrakusPiłka nożnaHalowe Mistrzostwa Krakowa – II kolejka

Halowe Mistrzostwa Krakowa – II kolejka

Halowe Mistrzostwa Krakowa – II kolejka / fot. WLKS Krakus

W niedzielę 11 XII wczesnym rankiem, nasza drużyna juniorów młodszych zmierzyła się w II kolejce rozgrywek z zespołem Prokocimia. Dla Krakusa była to okazja do rewanżu za ostatnie porażki w lidze okręgowej. Rozpoczęliśmy od szybko strzelonej bramki, niestety jeśli chodzi o defensywę, to jeszcze chyba byliśmy w szatni – gdyż Prokocim bardzo szybko odpowiedział golem na 1:1.

Drugi raz było identycznie – Krakus strzelił na 2:1, zaraz potem Prokocim doprowadził do wyrównania. Później gra się uspokoiła, Krakus zdobył przewagę, starając się kontrolować mecz. Zaowocowało to dwoma golami na 4:2.

Niestety ostatnie minuty mogły doprowadzić co słabszych nerwowo kibiców do zawału serca. Najpierw faul Wojtka Kozery – wykluczenie na 2 minuty i rzut karny. Do bramki wchodzi Konrad Moskała i… broni karnego! To był chyba przełomowy moment, gdzie Prokocim zdał sobie sprawę, ze nie wygra ani nie zremisuje tego meczu.

Później była kolejna nerwówka, zamieszanie na naszej połowie i przepychanki. Kolejne wykluczenie i do końca gra w osłabieniu. Ale udało się i jak na razie do III kolejki (mecz z Jadwigą Kraków) meldujemy się z kompletem punktów.

Jak zwykle do obejrzenia parę zdjęć ze spotkania.