Strona głównaAktualnościInstytucjeRada Dzielnicy X SwoszowiceKomisja Budżetowa Rady Dzielnicy X Swoszowice- propozycje budżetu 2018

Komisja Budżetowa Rady Dzielnicy X Swoszowice- propozycje budżetu 2018

Do końca maja 2017 Komisja Budżetowa Dzielnicy X Swoszowice musi uchwalić wstępną listę zadań przewidzianych do realizacji w trakcie roku budżetowego 2018. Każdy z mieszkańców naszej dzielnicy może drogą elektroniczną ([email protected] ) lub listownie na adres RD X Swoszowice (30-001 Kraków, ul. Inicjatywy Lokalnej 5) złożyć swoją propozycję zadania.

Oprócz opisu zadania należy określić realizatora wraz z kwotą niezbędną na jego wykonanie np. „remont chodnika na ulicy XXXX – realizator ZIKiT – kwota 20 000 zł”. Projekty, które nie będą zawierały tych informacji będą odrzucane przez Komisję Budżetową bez rozpatrzenia. Należy w tym miejscu zwrócić Państwa uwagę, że koszty jednostkowe typowych zadań są podane na stronie Budżetu Obywatelskiego w zakładce Cennik, co pozwoli na w miarę dokładną wycenę kosztów proponowanego przedsięwzięcia.

Jednocześnie Rada Dzielnicy X Swoszowice informuje, że ma do dyspozycji kwotę 2 198 860 zł, przy czym środki w wysokości 454 500 zł zostały zabezpieczone w latach poprzednich na realizację zadań Dzielnicy X Swoszowice znajdujących się w WPF i WPI. Dlatego do wykorzystania w roku budżetowym 2018 pozostaje kwota 1 744 360 zł. Mając na uwadze powyższe Komisja Budżetowa zwraca się z prośbą  o przesyłanie propozycji będących w zasięgu finansowym Rady Dzielnicy X Swoszowice, tak aby realizacja zaproponowanych zadań, była możliwa z dostępnych środków.

Propozycje mieszkańców muszą zostać złożone na ręce Komisji Budżetowej do dnia 14.04.2017.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Krakowianie bezpiecz
Posadź drzewo w Par

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.