Krakus górą w meczu na szczycie…

Krakus górą w meczu na szczycie / fot. WLKS Krakus

W sobotę 07/01 drużyna juniorów młodszych rozegrała pierwszy mecz w nowym roku. Mecz nie byle jaki – 4 kolejka Halowych Mistrzostw PPN Kraków okazał się być meczem „na szczycie” – spotkały się dwie liderujące drużyny grupy II.

Krakus przystępował do tego meczu z pozycji lidera grupy, rywal – Hutnik Nowa Huta tracił na tę chwilę do Krakusa tylko 2 punkty. Tak więc ten mecz miał rozstrzygnąć kwestię niekwestionowanego lidera.

Mecz z początku ułożył się wyśmienicie dla Krakusa – po ładnej zespołowej akcji parę minut po rozpoczęciu, Krakus prowadził 1:0. Pozwoliło to przejąć kontrolę nad spotkaniem i spokojnie konstruować następne akcje. Zaowocowało to następnymi bramkami na 2:0 i 3:0. Wtedy coś zaczęło zgrzytać w doskonale do tej pory funkcjonującym organizmie i zaczęły się problemy.

Krakus cofnął się, pozwalając przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Skutkiem tego były gole przeciwnika na 1:3 i 2:3. Po stracie drugiej bramki zawodnikom Hutnika puściły trochę nerwy i niewinny z pozoru incydent pod bramką Krakusa po stracie bramki na 3:2 zaowocował niemalże ogólną boiskową bijatyką – skutkiem tego były kary dla bramkarza Krakusa (2 min) oraz czerwona kartka i 2 minutowe wykluczenie dla Hutnika.

Końcówka meczu zapowiadała się bardzo nerwowo, Hutnik pomimo tego, że grał w osłabieniu nie miał już czego bronić i usilnie starał doprowadzić do wyrównania. Na szczęście – zawodnicy Krakusa końcówkę rozegrali wręcz koncertowo, strzelając bramkę na 4:2, która podcięła skrzydła rywalowi. Tak więc po zaciętym i pasjonującym meczu Krakus zdobył następne 3 pkt i zdecydowanie umocnił się na pozycji lidera grupy. Do zakończenia zostały 2 mecze (z Clepardią i Lotnikiem Kryspinów).

09-12 stycznia 2017
Łysa Góra zabudowa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ